Van alle mogelijke transportmiddelen is en blijft de fiets de duurzaamste optie. Vermits iedereen baat heeft bij propere lucht en een gezonde aarde durven we een verplaatsing per tweewieler dan ook van harte aanbevelen. Als je geen eigen fiets hebt, of het niet zo praktisch vindt om hem mee te sleuren naar je studentenstad, is er gelukkig VZW MOBIEL.
Recht tegenover het station (uitgang Min. Tacklaan) vind je Mobiel vzw (www.mobiel.be) waar je voor een spotprijs van €8,00 per maand een blitse studentenfiets (niet-elektrisch) kunt huren. Bij defecten herstellen ze je stalen ros bovendien met de glimlach. Qua eenvoud en gebruiksgemak kan dat niet veel beter.
Enkele jaren geleden sloten de stad Kortrijk, de studentenvoorzieningen en De Lijn een schitterende deal: elke student krijgt een gratis buspas waarmee hij of zij onbeperkt elke bus op het grondgebied van groot Kortrijk op kan. Hiervoor betaal je enkel een administratieve kost van €10.
Studenten geraken zo veilig en snel van en naar hun campus en we dringen het aantal wagens terug: iedereen tevreden dus.
Alle studenten van KU Leuven Kulak, Howest, UGent Campus Kortrijk en VIVES kunnen het hele academiejaar lang de bus op en af. Hoe vraag ik dit aan?
Als je op de bus zit dien je altijd uw studentenkaart bij te hebben en moet je dit kunnen aantonen bij een eventuele controle. Deze buspas is enkel geldig op Kortrijks grondgebied.